Vasario 21 d. Jeronimo Kačinsko muzikos mokykloje buvo pristatytas naujas leidinys – aranžuotų pjesių rinkinys mišriam instrumentiniam ansambliui „Su draugais kartu“. Jį išleido mokytojos Genovaitė Juškevičienė, Vilma Senkutė ir Liudmila Kačegavičienė.

Vasario 21 d. Jeronimo Kačinsko muzikos mokykloje buvo pristatytas naujas leidinys – aranžuotų pjesių rinkinys mišriam instrumentiniam ansambliui „Su draugais kartu“. Jį išleido mokytojos Genovaitė Juškevičienė, Vilma Senkutė ir Liudmila Kačegavičienė. Rinkinį iliustravo mokytojų vedami instrumentiniai ansambliai.

Pristatydama leidinį mokytoja Genovaitė Juškevičienė pasidalino su kolegomis mintimis, kurios gimė analizuojant ilgametę savo darbo patirtį ir įtakojo šio leidinio atsiradimą: „Muzikos mokyklos mokytojams šiame laikmetyje iškyla nemaži iššūkiai, kaip sudominti savo mokinius, kad muzikos mokymasis netaptų nuobodžia monotonija, bet teiktų džiaugsmą ir sužadintų didesnius kūrybinius siekius. Susikaupti ir išlaikyti dėmesį pamokoje darosi vis sudėtingiau, nes mintys krypsta link lengviau pasiekiamų malonumų, nereikalaujančių didelių pastangų. Tenka ieškoti būdų, kaip pritraukti mokinių dėmesį. Vienas tokių būdų – tai grojimas instrumentiniame ansamblyje. Jis atveria didesnes bendravimo ir bendradarbiavimo  galimybes, skatina norą draugauti. Šis visus vienijantis užsiėmimas sukelia didelį kūrybinį pasitenkinimą ir suteikia džiaugsmo ne tik vaikams, bet ir jų tėveliams“.

Idėja išleisti pjesių rinkinį mišriam instrumentiniam ansambliui (akordeonui, violončelei ir fortepijonui) mokytojoms kilo, kai peržiūrėjusios surinktą, pačių aranžuotą medžiagą, pamatė, kad sukaupta ir paruošta nemažai kūrinių. Tada ir suprato, kad  atėjo laikas pasidalinti su kitais ne tik šia surinkta medžiaga, bet ir sukaupta darbo su instrumentiniais ansambliais patirtimi.  Todėl ėmėsi iniciatyvos realizuoti  šią idėją. Taip ir gimė rinkinys „Su draugais kartu“. Rinkinio pavadinimas – simbolinis, nes ir mokytojai, ir mokiniai, ir tėveliai, visi darbavosi labai sutelktai, kaip viena gera komanda. Todėl dabar turi kuo pasidžiaugti. Juk šis jų bendras  darbas  – tai dovana ne tik mokyklai, bet ir visiems, kas norės išbandyti savo jėgas instrumentiniame ansamblyje.

Aukštą įvertinimą, rekomenduojantį šį pjesių rinkinį leidybai, davė ir jo recenzentai. Sankt-Peterburgo (Rusija) N. Rimskio-Korsakovo Konservatorijos kamerinio ansamblio katedros profesorius Ivanas Michailivas savo atsiliepimuose apie pjesių rinkinį „Su draugais kartu“ pažymėjo, kad kūrinių perdirbimai  aranžuotės atliktos profesionaliai.  KU docentė, mokytoja ekspertė Inga Maknavičienė ir Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos mokytojas ekspertas Anatolijus Tumanovas atkreipė dėmesį, kad repertuaro mišrios sudėties ansambliams (akordeonui, violončelei ir fortepijonui) yra išleista nedaug, ypač tinkamo muzikos mokyklos mokiniams. Todėl siekis publikuoti natų leidinį mišriam instrumentiniam ansambliui yra puiki, aktuali ir savalaikė idėja. Dėl to itin sveikintinos panašios pedagogų švietėjiškos iniciatyvos, sudarančios prielaidas pradedantiems jauniesiems atlikėjams daugiau pažinti kamerinę muziką ir ansamblinio muzikavimo žavesį.