Menu Close

Fortepijono klasė

Fortepijonas – ypatingas instrumentas. Iš kitų instrumentų jis išsiskiria ne tik savo dydžiu, bet ir tuo, kad turėdamas platų garsinį diapazoną ir dideles išraiškos  galimybes, skambėdamas jis talpina savyje daugybę instrumentų ir vienu metu gali  skambėti kaip visas orkestras. Ir tai gali padaryti dešimt mūsų abiejų rankų pirštų.

Muzikos mokykloje skambinti fortepijonu vaikai mokosi individualiose pamokose  du kartus per savaitę. Mokslas trunka 8 metus. Pamokoje mokytojas dirba su vienu mokiniu pagal individualią programą. Ji parengiama pagal  kiekvieno vaiko gabumus ir galimybes, atsižvelgiant į mokinių tėvelių pageidavimus. Skambinti fortepijonu mokytis gali visi vaikai norintys išmokti groti ,,dėl savęs‘‘ ir tie, kurie planuoja pasirinkti profesionalo kelią.

Kompozitorius, pedagogas, pianistas D. Kabalevskis yra pasakęs : “Muzikos mokymas – priemonė, tikslas – auklėjimas muzika.” Skambinimas fortepijonu daro teigiamą poveikį vaikui, nes:

  • Lavina vidinio pasaulio pažinimą ir gebėjimą subtiliau jausti;
  • Ugdo darbštumą, kantrybę, ištvermę, pareigingumą;
  • Lavina atmintį, sugebėjimą susikaupti, dėmesingumą, atidumą;
  • Vysto fantaziją ir kūrybiškumą.

Fortepijono skyriuje dirba nuoširdūs, savo darbą mylintys pedagogai. Mūsų tikslas – sukurti jaukią ir malonią ugdymo aplinką, kad  įgytos žinios skatintų tobulėti, o mokytis būtų patrauklu ir malonu.

Mūsų mokytojai nori pasidžiaugti gerąja patirtimi –  išleistomis metodinėmis knygomis.