2017 m. balandžio 8 d. vyko Tarptautinis berniukų jaunučių chorų festivalis „Jūros akmenukai“

O Žeme Gintaro,
gyvybe lyjančia dosni,
saulėlydžių spalvom žavinga
ir nuostabi banguojančiais krantais…
Būk šioj dienoj pasveikinta,
o Žeme Jūros,
vėjų Klaipėda,
berniukų dainuojančiais balsais !

 

Balandžio 8-ąją uostamiestyje įvyko berniukų jaunučių chorų festivalis „Jūros akmenukai“. Jo globėjas – Klaipėdos miesto meras V. Grubliauskas. Seniai puoselėta svajonė pagaliau buvo įgyvendinta Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos berniukų jaunučių choro „Gintarėlis“ vadovių Reginos Vindžigalskienės ir Astos Kontautienės, o taip pat koncertmeisterės Eglės Bandzevičienės ir Žydrės Sinkevičiūtės dėka.

Šis festivalis pajūryje organizuojamas pirmą kartą. Klaipėdos universiteto Menų akademijos koncertų salės saulėtais skliautais nuaidėjo 8-ų berniukų chorų iš Lietuvos ir Latvijos balsai. Festivalyje dalyvavo „Ąžuoliukas“ ir „Sakalėlis“ (Vilnius), „Varpelis“ (Kaunas), „Dagilėlis“ (Šiauliai), „Gintarėlis“ (Klaipėda), „Klevelis“ (Gargždai) ir berniukų jaunučių chorai iš Klaipėdos Prano Mašioto progimnazijos bei kaimyninio pajūrio miesto Liepojos (Latvija) muzikos mokyklos.

Kiekvienas choras scenoje atliko po kelias daineles. Patys berniukai buvo ir atlikėjai, ir klausytojai: turėjo puikią progą pamatyti ir išgirsti scenoje vieni kitus. Finalinei dainai „Mat vyrai esame mes“ į sceną suplūdo virš 260 berniukų. Toks įspūdingas reginys – dovana mūsų miestui ir atgaiva kiekvienai širdžiai.

Po koncerto berniukai skubėjo į delfinų pasirodymą jūrų muziejuje, o vadovai tuo metu dalinosi darbo patirtimi ir problemomis konferencijoje.

Šis festivalis – tai vienybės ir draugystės simbolis. Ryškiai ir sėkmingai suskambėjęs šį balandį, jis kurs savas tradicijas ir žengs į ateitį kaip svarbus Klaipėdos kultūros reiškinys.

Festivalio „Jūros akmenukai“ organizatoriai dėkoja rėmėjams – Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklai, Klaipėdos universitetui, Lietuvos jūrų muziejui ir Klaipėdos miesto savivaldybei.