Menu Close

MUZIKOLOGIJOS KONFERENCIJA

Kasmet, pirmąjį pavasario šeštadienį, vykstant spalvinagomis verbomis pasipuošusiai Kaziuko mugei, mokiniai iš įvairių šalies mokyklų skubėdavo į moksleivių muzikologijos konferenciją, kurią organizuoja Vilniaus ,,Lyros“ ir Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos.
Deja, Kaziuko mugė, dėl pandemijos neįvyko, o štai tarptautinei konferencijai pandemija nesutrukdė – ji vyko nuotoliniu būdu.
Šių metų konferencijos tema-,,Muzika+ arba Muzikos ryšys su kitais menais“ skatino moksleivius ieškoti sąsajų, sąlyčio tarp muzikos istorijos ir dailės, kino, tekstilės, architektūros, literatūros, choreografijos, tautodailės sričių.
Renginyje dalyvavo mokiniai iš Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos, Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos, Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos, Vilniaus savivaldybės Grigiškių meno mokyklos, Rietavo Mykolo Kleopo Oginskio meno mokyklos, , Telšių meno mokyklos, Gargždų muzikos mokyklos, Šiaulių Dainų muzikos mokyklos ir Šiaulių 1-osios muzikos mokyklos. Konferencijoje skaitė pranešimus ir svečiai iš užsienio šalių: Baku centrinės Gara Garayevo menų mokyklos (Azerbaidžanas), Kaliningrado S. Rachmaninovo vardo muzikos koledžo (Rusija) ir Lielvardės apskrities muzikos ir meno mokyklos (Latvija).
Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos mokiniai Kamilė Smailytė, Liepa Petraitytė, Ignas Gvazdaitis, Vytautė Piekutė taip pat dalyvavo konferencijoje ir pristatė darbą apie menueto raidą , jo kitimą epochų eigoje: ,,Menueto reformacija: nuo senovinio šokio iki šių dienų”.